»

Ігри Більярд

Ігри Більярд

Захоплюючі ігри більярд – те, що потрібно, щоб весело та цікаво провести кілька годин. Розробіть свою стратегію, бийте точно по кулі і отримуйте на свій рахунок нові бали. Станьте сьогодні новим переможцем гри більярд!

Для багатьох ця гра – просто колекція куль, стіл і набір київ. Але насправді більярд вимагає особливих навичок, як точність, гострий зір, уважність і обачність. А історія гри заворожує і викликає бажання зіграти нову партію.

Як з'явилися ігри більярд?

Хтось каже, що витоки знаходяться в Азії, інші стверджують, батьківщина більярду – це Індія, а деякі сперечаються з обома точками зору, тому що є версія про китайське походження гри.

Але факти суворі і кожний з них є частиною дійсно великої історії:

  • 1469 році для Людовика XI, короля Франції, був виготовлений перший більярдний стіл. Майстер Анрі де Вінем створив стіл з кам'яною основою, огорожею і покрив його сукном.
  • Ще одне документальне підтвердження про те, що в більярд грають дуже давно, відноситься до часу страти Марії Стюарт, королеви Шотландії. Вона просить архієпископа Глазго знайти підходяще місце для спеціального столу після її смерті.
  • У Росії більярд з'явився завдяки Петру I, який привіз гру з Голландії, а після його смерті представники Верховного таємного ради включили її в курс наук Петра II. До речі, на рубежі 18-19 століть більярд входив у програму «обов'язкового» виховання дворян не тільки в Росії, але і в Європі.
  • А сам Пушкін чудово орудував не тільки словами, складаючи їх в шедеври поезії, але й києм на сукні – це підтверджують задокументовані спогади його друзів.


Ігри більярд

Просто гра чи щось більше?

В 1835 році з'явилася книга «Математична теорія явищ більярдної гри», автором якої є Гаспар Густав Кориолис. Він вважав, що в більярді є математичний базис, і намагався обґрунтувати свою думку, використовуючи елементи теорії меж, теорії ймовірностей та загального аналізу. На той момент ця теорія не викликала інтересу, але через 150 років математичний більярд не тільки знайшов своє значення, але і став базисом для інших напрямків:

  • «Теорія більярдів» є невід'ємною частиною теорії динамічних систем та ергодичної теорії, які мають особливе значення у фізиці.
  • Математик Гальперін створений особливий спосіб, з допомогою якого число Пі визначається з використанням більярду.
  • Також у науковому сенсі більярд привертав увагу таких математиків, як Альхазен, Штейнгауз і Гарднер.

І це ще не все. Ігри більярд пов'язує цілий ряд цікавих фактів:

  • За часів Тома Джеферсона в його рідному штаті більярд був під забороною, тому те, що він грав у своєму особняку в Вірджинії, могло коштувати йому 2 роки в'язниці.
  • Вважаєте, що більярд – це максимально чесна гра? Король Пане Коханку був іншої думки. В його замку був встановлений перший рухливий більярдний стіл, який злегка нахилявся під невеликим кутом, коли суперник робив свій удар. Звичайно, цього було достатньо, щоб траєкторія кулі змінювалася.
  • Ви знаєте, чому для столу майже завжди використовується зелене сукно? Це питання цікавить багатьох фанатів гри. Справа в тому, що в гольфу і крокету, які належать до ігор на відкритому повітрі, і більярда є родинні зв'язки. Тому за традицією на столах використовують сукно зеленого кольору, яке передає відтінки свіжої трави.

Ви готові відправити всі кулі у відповідні лунки? Тоді беріть в руки віртуальний кий і починайте свою партію в онлайн-більярд!

.
на початок