»

Ігри шахи

Гри в шахи

Гра королів і справжніх професіоналів тепер знаходиться прямо на сторінці вашого браузера! Ігри шахи з різними темами, оформленням і тільки одне завдання – поставити шах і мат віртуального суперника. Дотримуйтесь правила, застосовуйте кращі техніки і нехай перемога буде на вашому боці.

Вважаєте, що шахи – гра інтелігентів, з допомогою якої тренується стратегічне мислення? З вами не згодні Ян Гус, католицький кардинал Петро Даміані, французький єпископ Аїд Сюллі і навіть деякі європейські королі. Всі ці люди вважали шахи витвором диявола і кожен у міру своїх можливостей намагався «захистити» свої народи від гри, настільки сильною були пристрасть і інтерес до чорно-білих фігур на двуцветной дошці.

На щастя, сьогодні ніхто не заборонить вам зіграти кілька партій у шахи – в цьому розділі ми зібрали онлайн-ігри, які допоможуть з користю провести кілька годин, відпочити і спробувати свої сили проти серйозних суперників. Тепер не потрібно завантажувати шахи на комп'ютер – запускайте партію прямо в браузері, і включайте далекоглядність, хитрість і здатність передбачити розвиток подій.

Звідки прийшли шахи?

Історія гри налічує близько 1500 років. Вона підкорила серця суворих вікінгів, загадкових арабських шейхів, руських князів, в неї грали політики та духовенство, а є особлива категорія фанатів, які примудряються грати по телефону і навіть з допомогою листування!

Назва гри шахи прийшло з перської мови і буквально перекладається як «шах помер». І при цьому налічуються десятки версія розвитку і поширення, але найактуальніша говорить: чатуранга є грою-прабатьком, і з'явилася вона в Індії приблизно в 6 столітті нашої ери.

Після того, як сусідні країни перейняли гру, в ній з'явилися нові правила і зміни. Так з'явилася макрук в Таїланді, сьоги в Японії, шатрандж на Арабському Сході, який в 9-10 століттях потрапив в Європу, де до 15 століття склалися класичні правила шахів.

Дивно, але стандарт гри був затверджений лише в 19 столітті, завдяки систематичному проведенню міжнародних турнірів.

Існує кілька термінів, які повинні знати і ті, хто вибирає гри в шахи в інтернеті.

3 етапи партії

Згідно теорії гра ділиться на кілька частин:

  1. Дебют – це стадія, яка триває перші 10-15 ходів. Головна задача на цьому етапі – мобілізувати власні сили, підготуватися до бою з суперником і почати зіткнення. Так як хороший старт є запорукою перемоги, в теорії є відмінна класифікація дебютів та рекомендації щодо дій, які вважаються оптимальними в певних ситуаціях.
    Навіть граючи в онлайн-шахи, варто звернути увагу на ці знання – так буде простіше виграти у віртуального супротивника.
  2. Міттельшпіль – стадія, наступна за дебютом, у якій велика кількість фігур на дошці, активне маневрування, атаки, контратаки і суперництво за ключові пункти. Іноді партія завершується саме в цій стадії, якщо хтось проведе успішну комбінацію ходів. Але найчастіше гри шахи включають ще один етап.
  3. Ендшпіль – остання стадія, коли на дошці залишається невелика кількість фігур, і різко зростає роль короля і пішаків. Тут є два варіанти завершення партії: або перемагає одна із сторін, або визнається нічия, коли перемога просто неможлива.

Ви готові битися за свого короля? Тоді вибирайте гри в шахи і починайте кращу партію!

.
на початок